top of page

SVR BEDEN ZİHİN

3hrelaxmusic-icon.png

''BEDEN VE ZİHİN'E DAİR HER ŞEY''

DGH.jpg

SVR Beden Zihin, Üsküdar-Acıbadem Akasya’da, Cengiz Ailesi (Sever, Zeyneti, Çağdaş ve Egemen Cengiz) tarafından kurulmuş bir savunma sanatları ve spor merkezi; ayrıca bir beden ve zihin atölyesidir. 

 

SVR Beden Zihin, sektörün en tecrübeli eğitmen kadrosuna sahiptir. Sever Cengiz'in 50; Zeyneti, Çağdaş ve Egemen Cengiz'in 25 yıllık savaş sanatları ve profesyonel spor geçmişleri bulunmaktadır. Sever Cengiz profesyonel liglerde uzun yıllar futbol oynamıştır. Çağdaş Cengiz Galatasaray Spor Kulübü'nde profesyonel voleybol oynamıştır. Egemen Cengiz Galatasaray ve Vefa Spor Kulüplerinde profesyonel basketbol oynamıştır.

 

Ayrıca Sever Cengiz, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi’nde ve Polis Meslek Yüksek Okulu’nda Aikido, Savunma Sporları ve Polis Savunma Taktikleri alanlarında akademisyendir. Aikido'da Türkiye’nin ilk akademisyenidir. Bu akademik anlayış eğitimlerimize de yansımaktadır. Akademik anlayıştan kastımız şudur: Sadece uygulamalı dersler yapılmamaktadır. Aynı zamanda işin teorik kısmı da ön plandadır. Bu çok önemlidir çünkü sadece uygulamalı çalışma yapmak, işin temeline inmemektir.

 

Düzenli olarak yapılan grup derslerimiz Aikido, Aikido Çocuk, Brazilian Jiu Jitsu (BJJ), BJJ Çocuk, Cimnastik, Hamak Yogası ve Vinyasa Yoga'dır. Bütün bu branşlarda, ayrıca Kick Boks ve Self Defense-Yakın Savunma özel derslerimiz de mevcuttur.

 

Eğitmenlerimizin hepsi aynı zamanda sanat ya da bilim alanında uzun yıllar eğitim almışlardır. Sever Cengiz Spor Bilimleri Fakültesi'nde doktora yapmaktadır. Egemen Cengiz sinema mezunudur, tiyatro eğitimi almıştır ve piyano çalmaktadır. Çağdaş Cengiz yüksek mimardır ve müzisyendir. Avustralya'da mimarlık yapmaktadır. Zeyneti Cengiz ikinci üniversitesini tarım üzerine okumaktadır. Eğitmenlerimizden Nadin İpekli Cengiz kimya mühendisidir, veteriner teknikeri ve ilk yardım eğitmenidir. Ayrıca Türkiye satranç şampiyonudur. 

Bu yüzden SVR Beden Zihin'de zaman zaman çeşitli etkinlikler, seminerler ve atölyeler düzenlenmektedir. Müzik dinletileri, film gösterimleri, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen eğitmenlerle Aikido, Kali, Self Defense seminerleri; fotoğrafçılık, satranç, ilkyardım atölyeleri vb.

bottom of page