EGEMEN CENGİZ

T56A1136_edited.jpg

1993 yılında İstanbul'da doğdu. Nadin İpekli Cengiz ile evli.

İlkokulda İstanbul Üniversitesi Müzik Konservatuarı Piyano ve Solfej Bölümü'nde eğitim aldıktan sonra Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Bir süre Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü'ne devam etti. Bu sırada Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde Tiyatro eğitimi aldı. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Sinema-TV Bölümü'nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi'nde Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü'nde eğitimine devam etmekte.

İlk piyano konserini henüz 13 yaşındayken Işık Üniversitesi Konser Salonu'nda verdi. 2001-2011 yılları arasında Galatasaray ve Vefa Spor Kulüplerinde profesyonel basketbol oynadı. Uzun yıllar Latin Dansları çalıştı. Bir süre Esla Vida Dans Akademi'de Latin Dansları eğitmenliği yaptı.

Üniversite'den mezun olduktan sonra LiArt Medya isimli Dijital Pazarlama ve Reklam Ajansı'nı kurdu. Bir yandan bu ajansta Kreatif Direktörlük yaparken bir yandan da kısa film ve senaryo çalışmalarını sürdürmekte.

Savaş sanatları çalışmalarına 1997 yılında Aikido ve Bukiwaza ile başladı. Hala Aikido, Bukiwaza, Karate, Kick Boks ve Self Defense çalışmalarını sürdürmekte.  SVR Beden Zihin ve Aikidosever Aikikai Organizasyonu kurucu ve sınav kurulu üyelerinden.

 

Özel Güvenlik kuruluşlarına güvenlik eğitimleri ve VIP koruma eğitimleri vermektedir.

Eğitim verdiği bazı kurum ve kuruluşlar: Koç Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, MEF International School, Okyanus Kolejleri, MAERSK, Securitas Güvenlik, Norse Fitness, Ekinoks Fitness, MyGym, Muzipo Kids, Arıköy Sitesi...