top of page

EGEMEN CENGİZ
AKADEMİ

ECA LOGO.png
  • Instagram
0533 190 24 66

DERSLER

T56A0504_edited_edited.png

KICK BOKS

Spor yapmak, zayıflamak, kas yapmak, forma girmek ve tüm bunları eğlenerek yapmak isteyenleri Kick Boks derslerimize derslerimize bekliyoruz.


Özel ders için randevu alabilirsiniz.

SELF DEFENSE  YAKIN SAVUNMA

Kendinizi ve sevdiklerinizi sokakta her türlü fiziksel saldırıdan korumayı öğrenmek istiyorsanız, Self Defense derslerimize davetlisiniz.


Özel ders için randevu alabilirsiniz.

Ekran Resmi 2017-10-06 01.27_edited.jpg
9_edited.jpg

AİKİDO

Hem bir savaş sanatı hem de bir Uzak Doğu öğretisi olan Aikido ile hem bedenini hem de ruhunu geliştirmek isteyenleri derslerimize bekliyoruz.

Üsküdar Acıbadem'de grup derslerimiz:
Pazartesi-Çarşamba-Cuma  19:30 - 21:00


 

KICK BOKS ÇOCUK

Çocuklarınız sıkılmadan spor yapsın; güç, esneklik, koordinasyon, denge ve kondisyon kazansın hem de kendilerini korumayı öğrensin istiyorsanız, sizleri ve çocuklarınızı Kick Boks Çocuk derslerimize bekliyoruz.

Özel ders için randevu alabilirsiniz.

f_edited_edited.jpg
IMG-20180904-WA0000_edited.jpg

AİKİDO ÇOCUK

Çocuğunuz hem kendini savunmayı öğrensin, hem spor yapsın hem de disiplini, takım çalışmasını, sosyalleşmeyi ve Uzak Doğu felsefesini öğrensin istiyorsanız sizleri ve çocuklarınızı Aikido Çocuk derslerimize bekliyoruz.

Üsküdar Acıbadem'de grup derslerimiz:
Pazartesi-Çarşamba  17:00-18:00-19:00

EGEMEN CENGİZ KİMDİR?

1993 yılında İstanbul'da doğdu. Nadin İpekli Cengiz ile evli.

SAVAŞ SANATLARI HAYATI

Savaş sanatları çalışmalarına 1997 yılında başladı. İlk olarak 8. Dan Japon Kenji Kumagai ve 7. Dan Ali Uludağ ile Aikido ve Bukiwaza'ya başladı. Bu iki savaş sanatını çalışmaya hiç ara vermeden günümüze kadar devam etti. Aikido'da 4. Dan 3. Kademe antrenör. 2009 yılından beri Aikido ve Bukiwaza (Japon kılıç, sopa ve bıçak kullanma sanatı) eğitimi veriyor. AikidoSever Aikikai Aikido Organizasyonu kurucularından ve sınav kurulu üyesi.

2001 yılında Serdar Ergün ile Ashihara Karate çalışmaya başladı. Ashihara Karate'de siyah kuşak.


2007 yılında Sever Cengiz ile Self Defense çalışmaya başladı. Self Defense çalışmaya hiç ara vermeden günümüze kadar devam etti. Özel güvenlik şirketlerine, emniyet teşkilatına ve hava yolu şirketlerine özel güvenlik eğitimleri veriyor. Dünyanın en büyük şirketlerine V.I.P. koruma hizmetleri, hava yolu şirketlerine suçlu deporte hizmetleri veriyor.

2009 yılında Alper Irklı ile Full Contact çalışmaya başladı. Daha sonra Oktay Dorukan Ergin ile Kick Boks çalışmaya başladı. 2017 yılından beri Kick Boks eğitimi veriyor.

Bunlar dışında çok sayıda Kali (Filipin bıçak kullanma sanatı) eğitimine katıldı. Bir süre MMA (Mix Martial Arts - Karma Dövüş Sporları) eğitimi verdi.

2016 yılında SVR Beden Zihin'in kurucuları arasında yer aldı.

Eğitim verdiği bazı kurum ve kuruluşlar: Koç Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, MEF International School, Okyanus Kolejleri, MAERSK, Securitas Güvenlik, Onur Air, Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Norse Fitness, Ekinoks Fitness, MyGym, Muzipo Kids, Arıköy Sitesi...

Bütün bu savaş sanatları eğitim ve eğitmenlik tecrübelerini birleştirerek 2017 yılında Egemen Cengiz Akademi'yi (eski adı Fight and Defense) kurdu. Burada E.C. Defense System'i geliştirdi. Günümüzde SVR Beden Zihin Acıbadem'de ve Avcılar İstanbul Üniversitesi'nde Self Defense, Kick Boks ve Aikido dersleri; ayrıca özel güvenlik eğitimleri ve VIP koruma hizmetleri vermeye devam ediyor.

AKADEMİK HAYATI

İlkokulda İstanbul Üniversitesi Müzik Konservatuarı Piyano ve Solfej Bölümü'nde eğitim aldıktan sonra Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Bir süre Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü'ne devam etti. Bu sırada Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde Tiyatro eğitimi aldı. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Sinema-TV Bölümü'nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi'nde Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü'nde eğitimine devam etmekte.

İlk piyano konserini henüz 13 yaşındayken Işık Üniversitesi Konser Salonu'nda verdi. 2001-2011 yılları arasında Galatasaray ve Vefa Spor Kulüplerinde profesyonel basketbol oynadı. Uzun yıllar Latin Dansları çalıştı. Bir süre Esla Vida Dans Akademi'de Latin Dansları eğitmenliği yaptı.

Üniversite'den mezun olduktan sonra LiArt Medya isimli Dijital Pazarlama ve Reklam Ajansı'nı kurdu. Bir yandan bu ajansta Kreatif Direktörlük yaparken bir yandan da kısa film ve senaryo çalışmalarını sürdürmekte.

bottom of page